Jdi na obsah Jdi na menu
 


KURZY POTÁPĚNÍ PADI

11. 2. 2008

 

 

PADI kurzy
 

Scuba Diver - "Potápěč s přístrojem" 
Je určen těm, kdo se chtějí stále potápět za doprovodu instruktora, nebo těm, kteří mají málo času a chtějí si kurz rozdělit do dvou částí, neboť obsah znalostí a dovedností kurzu Scuba Diver je právě polovinou následného kurzu Open Water Diver, což samozřejmě naznačuje,  že v následném kurzu Vám bude kreditováno všechno, co se v tomto kurzu naučíte. Zvládnete zde tři části teoretické přípravy, tři části přípravy na bazénu a dva ponory na volné vodě.

 

Open Water Diver - "Potápěč začátečník"
Radost z potápění pro Vás začne ve chvíli, kdy vstoupíte do kurzu Open Water Diver, který učí základy bezpečného potápění krok za krokem s kompletní potápěčskou výstrojí a je určen začátečníkům. V základní formě trvá kurz čtyři plné dny, během nichž projdete pět částí teoretické přípravy, pět částí praktického tréninku v bazénu nebo v kontrolovaných podmínkách a pod vedením zkušeného instruktora prožijete pět vzrušujících ponorů ve volné vodě. V kurzu Open Water Diver jsou kreditovány dovednosti z předchozích absolvovaných programů: tj. PADI Discover Scuba, Discover Scuba Diving a z kurzu Scuba Diver. Po absolvování kurzu OWD je potápěč oprávněn potápět se do hloubky 18m.

 

Advanced Open Water Diver - Advanced Plus - "Pokročilý potápěč"
Tento kurz navazuje na znalosti a dovednosti kurzu předcházejícího, tedy Open Water Diver, a dále je prohlubuje a rozvíjí. Skládá se celkem z pěti /kurz Advanced OWD/ anebo z devíti specializací /kurz Advanced Plus OWD/, z nichž dva jsou zaměřeny na oblast hloubkového potápění a navigace a zbývající zaměření si vybere účastník sám podle svých zájmů. Všem ponorům samozřejmě předchází teoretická příprava. Ponory provedené v kurzu Advanced se mohou stát základem pro získání Specializace.

 

Specializace
Cílem těchto kurzů je seznámit potápěče s dovednostmi, znalostmi, plánováním, organizací, technikou, problémy a nebezpečím v různých oblastech jejich zájmů v/při potápění. Kurz se vždy skládá z teoretické přípravy, v případě potřeby i tréninku na bazénu nebo jiných kontrolovaných podmínkách a podle zaměření též z různého počtu ponorů na volné vodě.

 

Medic First Aid - "První pomoc"
Je základní tréninkový kurz pro případy první pomoci. Studenti se naučí priority péče pomoci včetně nejdůležitější z dovedností - umělého dýchání a masáže srdce - CPR. Naučí se, jak pečovat o postiženého od počátku poskytování pomoci do předání lékařskému personálu, a to nejen v nouzových situacích při potápění, ale i v běžných, každodenních. Tento kurz není kurzem potápěčským, je pouze doplňkem ve vzdělávacím řetězci PADI kurzů pokračujícího vzdělávání.

 

Rescue Diver - "Potápěč záchranář"
Je důležitým a rozhodujícím krokem v rozvoji znalostí a dovedností potápěče sahajících za rekreační úroveň. Budete se mentálně a fyzicky připravovat zvládnout nouzové situace vznikající při potápění. Nejde jen o záchranu v případě nastalé nouze, ale zejména o zvládnutí znalostí a dovedností, které pomáhají všem drobnějším i velkým nouzovým situacím předcházet. Kurz obsahuje teoretickou přípravu a procvičení dovedností ve volné vodě.

 

Master Scuba Diver - "Mistr potápěč - Specialista v 5 oblastech"
Není kurz, ale výkonnostní úroveň potápěče. Žadatel o tento kvalifikační stupeň musí prokázat úroveň znalostí tak,  že je kvalifikován jako PADI Divemaster s pěti Specializacemi, nebo musí být PADI Advanced Open Water Diver popř. Advanced Plus a Rescue diver s pěti Specializacemi.

 

Divemaster
Je kurz obsahující velké množství znalostí a dovedností potřebných při výcviku nových potápěčů nebo dalším vzdělávání potápěčů ji ž kvalifikovaných. Uchazeč formuje svůj přístup a dobrý úsudek pro dohled nad studenty v kurzu, doprovázení skupin potápěčů při ponorech, poskytování servisu nebo řízení potápěčské základny. Zdokonalování přístupu zahrnuje profesionální chování, úlohu modelu, osobní zdraví a následování bezpečných zásad. Úsudek využívá zkušenosti, teoretické znalosti, dedukci a intuici při řešení nepředvídatelných situací. Divemaster kurz je prvním krokem pro budoucí kariéru potápěče profesionála.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář